اخبار


چرخش سیاست نوارتیس از دارودرمانی به سلول درمانی

 

نوارتیس با حذف حدود ۲۰ درصد از پروژه‌های تحقیقاتی خود تمرکزش را روی به نتیجه رساندن پروژه‌های مهم خود افزایش داد.

این غول داروسازی جهان پس از بازنگری پورتفولیوی خود تعداد برنامه‌های دارویی‌اش را از ۴۳۰ به ۳۴۰ کاهش داد.

در بین پروژه‌های دارویی که نوارتیس دیگر آنها را پیگیری نخواهد کرد، داروهایی برای بیماری‌های عفونی هم به چشم می‌خورند. نوارتیس روی توسعه حوزه‌هایی مانند سلول درمانی و ژن درمانی متمرکز خواهد شد.

به گزارش بلومبرگ، نوارتیس اوایل امسال نیز خروج خود را از توسعه آنتی‌بیوتیک به علت پایین بودن میزان بازگشت سرمایه در این حوزه اعلام کرد.

نوارتیس در سال 2017 موفق شد اولین محصول مبتنی بر سلول درمانی را که در درمان لوکمی حاد لنفوئیدی در کودکان کاربرد دارد.

Reference:https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-30/novartis-cuts-20-percent-of-drug-research-projects-after-review

 

 

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top