اخبار


برگزاری نشست کمیته بخش دانش آموزی سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، نشست کمیته بخش دانش آموزی سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور کرمی معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز، نیکویی مدیر علمی  قطب کشوری دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، اعضای دبیرخانه قطب، اعضای ستادی کمیته و دکتر محسنی مدیر بخش دانش آموزی ستاد در محل دبیرخانه قطب واقع در پژوهش سرای ملاصدرای کرج روز پنجشنبه 19 مهرماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه کرمی معاون مدیر کل ضمن خوشامدگویی به حاضرین اقدامات انجام شده در استان البرز را برشمرد و به ضرورت هماهنگی تمام بخش ها برای برگزاری این برنامه تآکید کرد. سپس نیکویی دبیر علمی قطب به ریز برنامه دوروزه کارگاه پرداخت. وی اشاره کرد در این پیش برنامه، دانش آموزان ابتدا با مفهوم سلول های بنیادی و چشم انداز این حوزه آشنا خواهند شد سپس دانش آموزان در دو گروه تحت آموزش قرار خواهند گرفت. گروه اول متشکل از 4 ایستگاه آموزشی عملی در حوزه مهندسی بافت، کار با حیوانات آزمایشگاهی، فریز و دفریز و کشت سلول خواهد بود. در گروه دوم نیز دانش آموزان تحت آموزش های مربوطه به ملزومات پژوهش، اخلاق و ایمنی در حوزه سلول های بنیادی قرار خواهند گرفت. در پایان این برنامه تکلیف ایده پردازی به دانش آموزان حاضر در این برنامه داده خواهد شد تا دانش آموزان بتواند آموزه های خود را در این برنامه دو روزه در قالب ایده طراحی کنند.  

دکتر محسنی مدیر بخش دانش آموزی ستاد از زحمات تمام افرادی که در کمیته دانش آموزی فعالیت دارند، تشکر کرد و افزود: ما خود را موظف می دانیم برای رشد علمی و پیشرفت دانش آموزان این کشور به دلیل شایستگی، ذهن روشن و استعداد سرشاری که دارند نهایت سعی و توان خود را بکار بگیریم.

در این جلسه ضمن بازبینی برنامه کارگاه، در خصوص هماهنگی بخش های مختلف و هزینه های کارگاه نیز بحث و تبادل نظر شد.

                                                          

 

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top