اخبار


استقبال دانش آموزان از اردوی تابستانی سومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر و جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 19 شهریور ماه 1397، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، دکتر منزوی به ارائه گزارش مختصری از وضعیت فن بازار و نمایشگاه محصولات شرکت های دانش بنیان تخصصی این حوزه که در جریان سومین جشنواره ملی در آذرماه برگزار می شود پرداخت و اعلام کرد تا کنون نیمی از غرفه به شرکت ها واگذار شده و درگاه پرداخت جهت هزینه غرفه در وبسایت جشنواره فعال شده است.

سپس، دکتر سلطانی نژاد گزارشی از برگزاری اردوی تابستانی سومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در محل دانشگاه امیرکبیر تهران ارائه نمود و گفت: این المپیاد با استقبال خوب دانش آموزان همراه بود و با حضور 29 دانش آموز از سراسر کشور از تاریخ 29 مرداد آغاز 97 و تا 12 شهریور ماه ادامه داشت و شامل بخش های مختلفی به صورت تئوری و عملی بود که توسط اساتیدی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، پژوهشگاه رویان، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه تهران ارائه شدهمچنین اردوها وکلاس های علمی-آموزشی در قالب آموزش برای دانش آموزان برگزار شد.

سپس،دکتر روشندل دبیر اجرایی اولین سمپوزیوم پیوند سلول های بنیادی خونساز ایران و فرانسه با عنوان: تازه ها در برخورد با بیماری پیوند علیه میزبان گزارشی از برنامه ریزی های لازم و تدارکات اجرایی جهت برگزاری سمپوزیوم مذکور ارائه نمود.

در پایان این جلسه، دکتر معدنی، به ارائه گزارشی از وضعیت شرکت‌کنندگان و سخنرانان خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت. وی همچنین در ارتباط با پیشرفت تدارکات اجرایی ویزا و بلیطسخنرانان مدعو گزارشی ارائه داد.

شایان ذکر است، سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی،3 لغایت 10 آذر ماه 1397 توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار خواهد شد.

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top