اخبار


کارآزمایی بالینی سلول درمانی بیماری GVHD

 

بیماری  GvHD شرایطی است که بعد از پیوند سلول های بنیادی خون ساز آلوژن اتفاق می افتد. در این بیماری، گرافت سلول های بنیادی مغز استخوان اهدایی حاوی سلول های T است که ممکن است بدن گیرنده را به عنوان یک جسم خارجی بشناسند و به موجب آن به بافت های سالم بدن حمله کنند. این بیماری یک مشکل حاد است که در بسیاری از موارد می تواند منجر به مرگ شود.

مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه Kansas، MSCTC-0010 را به عنوان یک سلول درمانی جدید که حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی ژلی وارتون مشتق از بند ناف است برای درمان HR/SR aGvHD  معرفی کرده است. نرخ بقای بیمارانی که دچار HR/SR aGvHD  می شوند بسیار پایین است و محققین Kansas بر این باورند که استفاده از سلول درمانی MSCTC-0010 به عنوان درمانی خلاقانه می تواند بعد از پیوند مانع از حمله سلول های T اهدایی علیه بیماران شود.

این موسسه اعلام کرده است که سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA)  موافقت خود را برای انجام کارآزمایی های بالینی مربوط به MSCTC-0010  در بیمارانی که خطر بالای بیماری پیوند علیه میزبان مقاوم به استروئیدها (HR/SR aGvHD) اعلام کرده است.

Reference:https://medkit.info/2018/05/17/fda-allows-ku-medical-center-to-begin-clinical-trial-of-novel-cellular-therapy-for-hrsr-agvhd/

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top