اخبار


مصاحبه با پرهام لطیفی دارنده تندیس های برنز اولین و طلای دومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و رتبه 56 منطقه 2 کنکور سراسری رشته علوم تجربی سال تحصیلی 97-1396:

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، پرهام لطیفی از شهر همدان دارنده تندیس های برنز اولین و طلای دومین المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی موفق به کسب رتبه 56 منطقه 2 در کنکور سراسری 97 شد. پرهام لطیفی در شرح موفقیت های خود چنین بیان داشت:

پرهام لطیفی هستم متولد همدان و موفق به کسب رتبه ۵۶ منطقه ۲ کشور در رشته علوم تجربی در آزمون سراسری ۹۷ شدم. در اولین دوره المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سال ۹۵ شرکت نموده و به مدال برنز  این دوره از المپیاد نائل آمدم. به علت کشش و علاقه شدیدی که این المپیاد برای آموختن علوم نوین و به روز در من ایجاد کرد، مجدداً در سال سوم دبیرستان در دومین دوره شرکت کردم. دوره اول شیوه تفکر و دیدگاه و زاویه دید منو نسبت به وقایع و مسائل تغییر داد. تغییر نگرش و دیدگاه در کنار تمارین فشرده و مباحث مربوط به مدیریت زمان و نظم سیستماتیکی کمک شایانی به ادامه روند تحصیل من در سال های تحصیلی بعدی کرد.

 در کنار مباحث علمی تدریس شده توسط مجرب ترین اساتید از بهترین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، موضوعات مربوط به کاربرد علوم سلول های بنیادی در درمان بیمارهای مختلف، نحوه تبدیل دانش به محصول و مفاهیمی چون استارتاپ ها و بازاریابی تاثیر شگرفی در چینش ذهنی و خلاقیتی من داشت و افق دید من را نسبت به ساده ترین مسائل تغییر داد. تمامی این مسائل در کنار لذت تجربه کارگروهی و تعاملات افراد مرا به شرکت در دومین دوره، علی رغم سنگینی درس های مدرسه برای کنکور، واداشت. به لطف خدا در دومین دوره این المپیاد  موفق به کسب مدال طلا شدم.

این اتفاق تحول بزرگی در دوران تحصیل من بود در کنار دوستان خوبی که پیدا کرده بودم و مهارت هایی که در طی ۱۵ روز دوره کسب کرده بودم کسب دو مدال در این المپیاد برای من انگیزه ای شگرف برای بازگشت به روال عادی مدرسه و کنکور ایجاد کرد و انرژی مضاعفی برای شروع پرقدرت پیش دانشگاهی نصیب من کرد. مهارت های زمان بندی و مدیریت برنامه و پروژه که به خوبی در دوره تابستانی بر آن تاکید شده بود؛ فرآیند برنانه ریزی مطالعاتی دروس را در طول سال تحصیلی ۹۶-۹۷ بسیار آسان کرد.

پس از کنکور مطالعات خود را با تمرکز بر آموزه های دوره ۱ و دوره ۲ ادامه دادم و به عنوان مربی دانش پژوهان  سومین دوره این المپیاد در اردوی تابستانی حضور پیدا کردم. تمرکز دوره ۳ بیشتر بر روی مهارت های نگرشی، خلاقیتی و حل مسائل پیچیده و آموزش خودمحور بوده است.

در آخر هم باید خاطر نشان کنم که از تمام آموخته ها و مهارت هایی که کسب کردیم مهمترین ارزش این المپیاد نسبت به سایر المپیاد ها در هر سال، فرصت زندگی کردن با خانواده ای ۳۰ نفره است که دوستانی از این شبکه جوانه میزنند که مدت ها ارتباطات خود را حفظ کرده و سال به سال نیز بر این شبکه و خانواده نوبنیاد افزوده میشود.

 

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top