اخبار


پیگیری اقدامات برگزاری سومین جشنواره سلول های بنیادی در یکصد و پنجاهمین و یکمین جلسه شورای اجرایی ستاد

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، یکصد و پنجاهمین و یکمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 22 مرداد ماه 1397، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، مهندس صادقی  در ارتباط با پیشرفت تدارکات اجرایی ویزای سخنرانان خارجی به ارائه گزارشی پرداخت.

در ادامه، دکتر معدنی گزارشی از وضعیت فعلی تاریخ ورود و خروج سخنرانان خارجی ، داوری آنلاین مقالات و پیشرفت نهایی قرارداد مجله Bio impacts  ارائه نمود.

مدیر روابط عمومی و بین اللمل ستاد به ارائه گزارشی از وضعیت شرکت‌کنندگان و سخنرانان خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور پرداخت.

سپس، تائبی مسئول کمیته دانشجویی ستاد در ارتباط با برگزاری نخستین گردهمایی سفیران دانش سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی به ارائه گزارش با این مضمون پرداخت که این گردهمایی در تاریخ 11 و 12 شهریورماه 97 در مکان پارک علم و فناوری پردیس با حضور دانشجویان فعال انجمن هایی علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی سراسر کشور برگزار خواهد شد و دراین برنامه که شامل برنامه های آموزشی و تفریحی برای دانشجویان می باشد قصد داریم شبکه سازی مساله محور بین دانشجویان سراسر کشور را داشته باشیم. برنامه های آموزشی این رویداد شامل پنل اساتید در حوزه ی علوم سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی و همچنین آشنایی دانشجویان با حوزه تجاری سازی و مدیریت کسب وکار دراین حوزه می باشد.

دکتر روشندل دبیر اجرایی اولین سمپوزیوم پیوند سلول های بنیادی خونساز ایران و فرانسه با عنوان: تازه ها در برخورد با بیماری پیوند علیه میزبان، از برگزاری این سمپوزیوم به طور همزمان و موازی با سومین جشنواره ملی سلول های بنیادی خبر داد و گفت: برنامه ریزی های لازم و تدارکات اجرایی جهت برگزاری سمپوزیوم مذکور در حال اجرا است .

در انتهای جلسه، دکتر کیهانور از برگزاری سومین اردوی المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی درتاریخ 29 مردادماه لغایت 12 شهریور ماه 97 خبر داد و گفت: این اردو در دانشگاه صنعتی امیرکبیر همزمان با سایر المپیادهای رسمی کشور برگزار می گردد.

شایان ذکر است، سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، 3 لغایت 10 آذر 1397 توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار خواهد شد.

 

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top