اخبار


بودجه 865 هزار دلاری برای درمان فیبروز ریوی با کمک سلول های بنیادی

 

گروهی از محققان دانشکده پزشکی در دانشگاه California اخیرا از موسسه پزشکی بازساختی کالیفرنیا (CIRM)  موفق به دریافت بودجه 865 هزار دلاری برای تحقیق در مورد درمان فیبروز ریوی با کمک سلول های بنیادی شده اند. James Hagood فوق تخصص ریه کودکان در بیمارستان کودکان سن دیگو مدیر این تیم تحقیقاتی است.

فیبروز ریه (Pulmonary fibrosis) به معنی تشکیل بافت فیبروز (بافت همبند) در ریه است. کوتاهی تنفس، سرفه مزمن، تنگی نفس، خستگی، بی اشتهایی و کاهش وزن، کاهش توان تأمین اکسیژن بدن از علائم این بیماری می باشد. تیم تحقیقاتی Hagood می خواهد با استفاده از اجزایی، به نام  وزیکل های خارج سلولی، که توسط سلول های بنیادی مزانشیمی ترشح می شوند به عنوان یک درمان برای تسکین و یا معکوس شدن فیبروز استفاده کند.

سلول های بنیادی مزانشیمی قادر به خودنوزایی و تمایز به انواع مختلف سلول، از جمله استخوان و غضروف، عضله و چربی رشد می کنند. به همین دلیل، این سلول ها در زمینه پزشکی بازساختی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این سلول ها توانایی انتشار فاکتورهای محلول و وزیکل های خارج سلولی که می توانند اطلاعاتی مانند پروتئین ها و مواد ژنتیکی بین سلول ها را تبادل کنند دارند.

Reference:https://pulmonaryfibrosisnews.com/2018/07/27/uc-san-diego-research-team-awarded-cirm-grant-stem-cell-therapy-pf/

 

 

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top