اخبار


بودجه 2.2 میلیون دلاری برای سلول درمانی نارسایی قلب و ریه ناشی از نوعی نقص ژنتیکی

 مدیران موسسه پزشکی بازساختی کالیفرنیا (CIRM) دو بودجه مجزا مالی در مجموع به ارزش بیش از 2،2 میلیون دلار را برای محققان دانشکده پزشکی دانشگاه California به تصویب رساندند. تحقیقات این محققان در زمینه درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی برای نوعی بیماری ژنتیکی نادر است که بر قلب و ریه ها اثر منفی می گذارد.

در یکی از این مطالعات، Eric Adler موفق به دریافت بودجه 1.4 میلیون دلاری برای استفاده از سلول های بنیادی خونساز مهندسی ژنتیکی شده جهت درمان بیماری Danon است. بیماری Danon ، یک بیماری پیشرفته است که موجب تضعیف عضله قلب، تضعیف عضلات حرکتی و ناتوانی ذهنی می شود . در بسیاری از موارد، بیماری Danon از یک والد به ارث برده می شود و اغلب به اشتباه تشخیص داده می شود و به عنوان نارسایی قلبی درمان می شود. این وضعیت اختلال عملکرد در لیزوزوم ها است که اندامک حاوی آنزیم هایی هستند که برای تخریب بسیاری از انواع بیومولکول ها استفاده می شود. هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد و بیمار در نهایت با مرگ مواجه خواهد شد مگر اینکه پیوند قلب انجام شود.

در مطالعه دیگر، James Hagood موفق به دریافت جایزه 865 هزار دلاری برای بررسی استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی برای درمان فیبروز ریوی شد. درمان های جاری می توانند علائم مانند تنگی نفس، سرفه خشک و خستگی را کاهش دهند اما آسیب را نمی تواند درمان شود.

Reference:https://www.news-medical.net/news/20180720/UC-San-Diego-researchers-awarded-two-grants-for-investigating-stem-cell-based-therapies.aspx

 

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top