نتایج داوری مقالات جشنواره اعلام گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر به پنل خود مراجعه نمایید

اخبار


دو محصول مبتنی بر سلول های CAR-T در آستانه تائید در کمیسیون اروپا

 آژانس دارویی اروپا ( EMA ) ، درخواست تائید جهت بازاریابی دو محصول مبتنی بر سلول های CAR-T را برای نخستین بار در اروپا ارائه داده است. این دو محصول، Kymriah محصول شرکت نوارتیس و Yescarta محصول شرکت Kite, Gilead می باشد.

کمیسیون اروپا اکنون این توصیه ها را دریافت خواهد کرد. پس از اعطای مجوز بازاریابی، هر کشور عضو اتحادیه اروپا، فرصتی را برای تعیین قیمت ها و روش های بازپرداخت مناسب برای سیستم های بهداشتی ملی خود فراهم می کند.

سلول‌های chimeric antigen receptor یا Car T Cell توانسته اند توجه گسترده‌ای را در سال‌های اخیر در حوزه‌ی صنعت سلامت به خود جلب کند. این تکنولوژی با خارج کردن سلول‌های T از بدن بیمار، اعمال مکانیسم‌های تغییر ژنتیکی و تزریق مجدد آن به بدن بیمار، سیستم ایمنی فرد را برای مقابله با سرطان های مختلف  تقویت می کند.

بنابر پیش بینی های موسسه Coherent Market Insights بازار جهانی درمان با سلول های  CAR-T در سال ۲۰۲۸ به چیزی در حدود ۸٫۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

Reference: http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/news_and_events/news/2018/06/news_detail_002983.jsp&mid=WC0b01ac058004d5c1

 

 

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top