نتایج داوری مقالات جشنواره اعلام گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر به پنل خود مراجعه نمایید

اخبار


بودجه 4.8 میلیون دلاری برای سلول درمانی Retinitis pigmentosa

 محققان دانشگاه کالیفرنیا موفق به دریافت بودجه 4.8 میلیون دلاری از موسسه پزشکی بازساختی کالیفرنیا برای توسعه فعالیت های خود در زمینه سلول درمانی بیماری retinitis pigmentosa که یک بیماری کور کننده است شدند.

Magdalene J. Seiler از محققان این دانشگاه می گوید: هدف ما استفاده از نوعی ورقه های حاوی سلول های شبکیه مشتق از سلول های بنیادی است که به نام ارگانوئید شبکیه شناخته می شود و در پشت چشم پیوند می شود. او می گوید: مراحل پیشرفته این بیماری موجب از بین رفتن سلول های حساس به نور در چشم می شود و بیماران به تدریج کور می شوند.

Retinitis pigmentosa  و دژنراسیون ماکولا مربوط به سن منجر به از دست دادن بینایی ناخوشایند در میلیون ها نفر می شود. هیچ درمان سنتی نمیتواند مراحل پیشرفته ترومبوز شبکیه را به دلیل ناپایداری فوری گیرنده ها بازگرداند. تیم Seiler از سال 1995 در حال تلاش برای درمان این بیماری می باشند. هدف آن ها این است که فوتورسپتور های آسیب دیده با دوباره سازی مدارهای عصبی در داخل چشم جایگزین شوند.

پروژه تحقیقاتی آن ها با نام" Morphological and functional integration of stem cell derived retina organoid sheets into degenerating retina models" در موسسه پزشکی بازساختی کالیفرنیا به تصویب رسیده است.

Reference: https://newswise.com/articles/uci-researcher-receives-cirm-funding-for-stem-cell-based-retina-therapy-to-treat-blindness

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top