نتایج داوری مقالات جشنواره اعلام گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر به پنل خود مراجعه نمایید

اخبار


روشی جدید برای تکثیر سلول های بنیادی عصبی جهت درمان بیماری های عصبی

 یک دستگاه جدید که می تواند تولید و تکثیر سلول های بنیادی عصبی را افزایش دهد، ممکن است چشم انداز درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی عصبی را به عنوان راهکارهای بالقوه برای درمان بیماری های از بین برنده سلول های عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر را تغییر دهد. این اختراع توسط یک تیم در دانشگاه  Baptist هنگ کنگ (HKBU)، انجام شده است و موفق به دریافت مدال طلا در نمایشگاه بین المللی اختراع ژنو شده است.

روش های سنتی کشت، تکثیر و تمایز سلول های بنیادی عصبی، نیاز به تعداد زیادی مولکول خاص دارند که به عنوان عوامل رشد شناخته می شوند. این عوامل همچنین می توانند رشد سلول های سرطانی را افزایش دهند و خطر ابتلا به تومور پس از پیوند را افزایش دهند. دستگاه تازه تولید شده از فناوری ماتریکسهای نانو  (iSECnMS) استفاده می کند: این فناوری یک لایه کوچک Z شکل است که از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده است که هدف آن کاهش واکنش های نامطلوب از سلول ها است. این سیستم برای جلوگیری از نیاز به فاکتورهای رشد یا سایر اجزای در هنگام دستکاری سلول طراحی شده است و قادر به شبیه سازی محیط طبیعی سلول های بنیادی برای رشد است. بعد از رشد و تمایز سلولی، سلول های بالغ می توانند عامل های درمانی برای درمان مبتنی بر سلول های بنیادی شوند.

Reference: https://parkinsonsnewstoday.com/2018/06/26/device-offers-safer-way-of-stimulating-neural-stem-cells-for-therapy-research/

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top