اخبار


روشی جدید برای تکثیر سلول های بنیادی عصبی جهت درمان بیماری های عصبی

 یک دستگاه جدید که می تواند تولید و تکثیر سلول های بنیادی عصبی را افزایش دهد، ممکن است چشم انداز درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی عصبی را به عنوان راهکارهای بالقوه برای درمان بیماری های از بین برنده سلول های عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر را تغییر دهد. این اختراع توسط یک تیم در دانشگاه  Baptist هنگ کنگ (HKBU)، انجام شده است و موفق به دریافت مدال طلا در نمایشگاه بین المللی اختراع ژنو شده است.

روش های سنتی کشت، تکثیر و تمایز سلول های بنیادی عصبی، نیاز به تعداد زیادی مولکول خاص دارند که به عنوان عوامل رشد شناخته می شوند. این عوامل همچنین می توانند رشد سلول های سرطانی را افزایش دهند و خطر ابتلا به تومور پس از پیوند را افزایش دهند. دستگاه تازه تولید شده از فناوری ماتریکسهای نانو  (iSECnMS) استفاده می کند: این فناوری یک لایه کوچک Z شکل است که از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده است که هدف آن کاهش واکنش های نامطلوب از سلول ها است. این سیستم برای جلوگیری از نیاز به فاکتورهای رشد یا سایر اجزای در هنگام دستکاری سلول طراحی شده است و قادر به شبیه سازی محیط طبیعی سلول های بنیادی برای رشد است. بعد از رشد و تمایز سلولی، سلول های بالغ می توانند عامل های درمانی برای درمان مبتنی بر سلول های بنیادی شوند.

Reference: https://parkinsonsnewstoday.com/2018/06/26/device-offers-safer-way-of-stimulating-neural-stem-cells-for-therapy-research/

 


بخشهای جشنواره

برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره

Scroll to Top