اخبار


تائید نوعی درمان مبتنی بر سلول های بنیادی برای درمان بیماری قلبی در ژاپن

 محققان ژاپنی موفق به دریافت تائیدیه روشی برای درمان بیماری قلبی با کمک سلول های بنیادی شده اند. در این روش ازسلول های بنیادی پرتوان القائی استفاده شده است که می توان این سلول ها را از بافت های بالغ بازبرنامه ریزی کرد و خاصیت بنیادی را در آن ها ایجاد نمود.

اکنون وزارت بهداشت ژاپن مجوز استفاده از این نوع سلول ها را برای درمان بیماری قلبی داده است. Yoshiki Sawa جراح قلب دانشگاه ازاکا و تیم تحقیقاتی او امیدوارند  با کمک سلول های بنیادی پرتوان القایی  بتوانند جان افراد بیشتری را نجات دهند.

تیم تحقیقاتی Sawa با تمایز سلول های بنیادی پرتوان القایی توانستند لایه ای متشکل از 100 میلیون سلول ماهیچه ای قلب تولید کنند. در ابتدا این فرآیند در خوک ها مورد آزمایش قرار گرفت. این آزمایش ها نشان داد که این تیم می تواند این ورقهای سلولی را بر روی یک قلب پیاده کند و عملکرد آن را بهبود بخشد. این لایه تنها 0.1 میلیمتر ضخامت و 4 سانتیمتر طول دارد.

کارآزمایی بالینی این روش 15 سال به طول انجامید و محققانی از دیگر کشورها نیز در آن شرکت داشتند. از مزیت های این لایه سلولی این است که محققان می توانند بدون استفاده از داربست خاصی سلول ها را به بیمار پیوند زنند.

لینک خبر فارسی

Reference: https://interestingengineering.com/japan-approves-revolutionary-stem-cell-technique-to-treat-heart-disease

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top