اخبار


نتایج موفقیت آمیز کارآزمایی بالینی ترمیم آسیب نخاعی با کمک سلول های بنیادی

 محققان آمریکایی نتایج اولیه کارآزمایی بالینی فاز یک استفاده از سلول های بنیادی عصبی برای پیوند به بیمارانی با ضایعات نخاعی مزمن را منتشر کردند که در آن، بهبود قابل ملاحظه ای در سه مورد از چهار مورد بدون هیچ گونه عوارض جدی دیده شد.

در این مطالعه، 4 بیمار شرکت داشتند که 6 مرحله تزریق برای آن ها تجویز شد. هر کدام از مراحل تزریقی حاوی 1.2 میلیون سلول بنیادی عصبی بود. هدف اولیه این مطالعه بررسی میزان ایمن بودن آن بود.

Joseph Ciacci جراح اعصاب در دانشگاه کالیفرنیا می گوید:  نتایج ما نشان می دهد که این رویکرد می تواند با خیال راحت انجام شود و علائم اولیه اثربخشی به ما این امکان را می دهد تا به اکتشاف بیشتر پرداخته و دوز های بالاتری را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم. تجزیه و تحلیل عملکرد موتور و حسی و الکتروفیزیولوژی نتایج بهبودی در سه نفر از چهار شرکت کننده را نشان داد.

لینک خبر فارسی

Reference:http://www.xinhuanet.com/english/2018-06/02/c_137225972.htm

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top