اخبار


بودجه شش میلیون دلاری سلول درمانی بی اختیاری ادراری

 Bertha Chen پزشک متخصص زنان و زایمان دانشگاه استنفورد موفق به دریافت بودجه شش میلیون دلاری از موسسه پزشکی بازساختی کالیفرنیا برای انجام مطالعه بر روی درمان بی اختیاری ادراری با کمک سلول های بنیادی بصورت اتولوگ شده است.

بی اختیاری ادراری حدود 30 درصد از زنان بالغ در سنین 30 تا 60 را تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از شایع ترین دلایل انجام جراحی در زنان سالمند است. با این حال حدود یک سوم از این زنان نمی توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند و یا جراحی نمی تواند مشکل آن ها را رفع کند. این وضعیت می تواند تأثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی داشته و از نظر احساسی ویرانگر باشد.

تیم تحقیقاتی Bertha Chen در حال بررسی راه هایی برای استفاده از سلول های بنیادی برای تولید سلول های عضلانی صاف در دستگاه ادراری هستند که در فرد مبتلا به بی اختیاری ادراری از دست رفته اند. اگر این رویکرد موفقیت آمیز باشد، می تواند روش جدیدی برای درمان سایر مشکلات ادراری یا گوارشی ناشی از از دست دادن عضلات صاف باشد.

لینک خبر فارسی 

Reference: http://med.stanford.edu/news/all-news/2018/05/grant-awarded-to-study-stem-cells-for-urinary-incontinence.html

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top