اخبار


تدوین راهنمای سلول و ژن درمانی توسط FDA

 Scott Gottlieb رئیس سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا از برنامه این سازمان برای تدوین راهنمای سلول وژن درمانی تا ماه جولای 2018 خبر داد. او که در کنوانسیون بین المللیBIO به سخنرانی می پرداخت اظهار داشت: صد ها داروی جدید مبتنی بر سلول و ژن درمانی جهت دریافت تائیدیه به این سازمان معرفی شده اند که پیش بینی می شود 40 عدد از این داروها بتواند در سال های نزدیک موفق به دریافت تائیدیه سازمان غذا و دارو آمریکا شود.

او گفت اگر تا چند سال پیش انتظاری از حوزه سلول و ژن درمانی نمی رفت، اکنون با موفقیت این حوزه از علم پزشکی مخصوصا در درمان بیماری های خونی آینده ای درخشان برای آن پیش بینی می شود.

پیچیدگی و چالش های فراوانی برای استفاده از این علم  پیش روی محققان است که ما باید در این زمینه به ایشان کمک های لازم را بکنیم. در این زمینه باید آئین نامه ها و راهنماهای استفاده و تولید این نوع محصولات بطور مداوم تهیه و اصلاح شود.

او افزود که شرکت ها باید فعالیت خود را در زمینه سلول و ژن درمانی به سمتی سوق دهند مه از محصولات در فاز تحقیقاتی به محصولاتی در فاز تجاری برسند.

لینک خبر فارسی

 

Reference: https://www.biopharmadive.com/news/bio18-fda-to-issue-guidance-on-cell-and-gene-therapy-in-

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top