پیام رئیس سمپوزیوم


     

 

رشد و توسعه علوم نوین و اهمیت به تولید علم علاوه بر خلق ثروت و عزت در جامعه بین المللی،همواره در درمان بیماری ها و مشکلات بیماران نقش بسزایی داشته است. تولید محصولات دانش بنیان و دستیابی به روش های جدید و کارآمد در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها همواره جزو آرمان ها و اهداف مهم هر کشور رو به پیشرفتی بوده است. سلولهای بنیادی و علوم مربوطه یکی از حیطه های امید بخش برای درمان بیماری هایی است که درمان آنها تاکنون مقدور نبوده است. نمونه ای از بزرگترین دستاوردهای بشر در این زمینه، استفاده از پیوند سلولهای بنیادی خون ساز مغز استخوان برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های خونی می باشد که سالیانه نجات بخش جان هزاران بیمار، بالاخص کودکان و آینده سازان عزیز این مرز و بوم میباشد. پیوند سلولهای بنیادی خونساز به سان سایر درمان های پزشکی دارای برخی عوارض بوده که مهمترین آنها بیماری پیوند علیه میزبان می باشد. دانشمندان و پژوهشگران جوان ایران با سرعت و اشتیاق روز افزون و شانه به شانه اندیشمندان سراسر جهان در تکاپوی پاسخ به سوالات و دلایل ایجاد این عوارض و کاهش آنها به حداقل میزان ممکن هستند که تا کنون پژوهشگران کشور عزیزمان گام های بسیار ارزشمندی را در این ورطه برداشته و کام تلخ بسیاری از بیماران درگیر با این عوارض را شیرین نموده اند. با توجه به رشد سریع پژوهش ها در زمینه سلولهای بنیادی خون ساز و بیماری پیوند علیه میزبان، اولین سمپوزیوم بیماری پیوند علیه میزبان همزمان با سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوریهای سلولهی بنیادی و پزشکی بازساختی با همکاری کشور فرانسه برگزار خواهد گردید. اهداف و محور های اصلی این سمپوزیوم عبارتند از: نگرش نو به پاتوفیزیولوژی و درجه بندی بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن، درمان های جدید و در حال توسعه برای بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن، کارآزمایی های بالینی بیماری پیوند علیه میزبان ، نقش منبع سلول و ترکیب بافت پیوندی در بروز بیماری پیوند علیه میزبان ،سلول درمانی برای بیماری پیوند علیه میزبان، بیومارکرهای مرتبط با بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن، فتوفورزیس برای بیماری پیوند علیه میزبان و دست ورزی بافت پیوندی برای پیشگیری از بیماری پیوند علیه میزبان. امید است این گردهمایی پژوهشگران جوان و علاقه مند با صاحبان اندیشه در این حیطه از سرتاسر جهان بتواند گامی موثر در راستای ارتقای دانش فنی پیشگیری و درمان این بیماری و اعتلای بیش از پیش نام پرآوازه کشورمان در جهان علم بردارد. از تمامی دست اندرکاران برگزاری سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوریهای سلولهی بنیادی و پزشکی بازساختی و همچنین اولین سمئوزیوم بیماری ئیوند علیه میزبان صمیمانه سپاسگزارم و برای ایشان آرزوی توفیق و سربلندی دارم.

 


 

 

 

دکتر عباس حاجی فتحعلی  

رئیس بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان آیت اله طالقانی 

رئیس اولین سمپوزیوم بیماری پیوند علیه میزبان

 

 پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top