نتایج داوری مقالات جشنواره اعلام گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر به پنل خود مراجعه نمایید

معرفی سمپوزیوم

 

 

 بیماری پیوند علیه میزبان (GVHD)، عارضه‌ای است که به دنبال پیوند آلوژنیک سلول‌های بنیادی خونساز رخ داده و از میانکنش‌های ایمنی پیچیده بین سیستم ایمنی دهنده و گیرنده ناشی می‌شود. این عارضه از علل اصلی مرگ و میر پس از پیوند سلول‌های بنیادی خونساز بوده که در 40-60% از بیماران رخ می‌دهد. طی سال‌های گذشته در زمینه تشخیص و درجه‌بندی GVHD، بیومارکرهای مرتبط با این عارضه، درمان‌های جدید و ... پیشرفت‌های چشمگیری صورت گرفته است. هدف از اولین سمپوزیوم مشترک ایران و فرانسه در زمینه‌ی پیوند سلول‌های بنیادی خونساز با موضوع تازه‌ها در برخورد با بیماری پیوند علیه میزبان که همزمان با "سومین جشنواره ملی و کنگرۀ بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی" برگزار خواهد شد به اشتراک گذاشتن یافته‌های جدید در مورد بیماری پیوند علیه میزبان، روش‌های مختلف پیشگیری و رویکردهای درمانی جدید، بررسی روش‌های تشخیصی و پایش بیماران و همچنین ترویج تحقیق به منظور درک بیشتر از علل آن است. این رویداد به تمامی پزشکان، پرستاران، محققان و سایر افرادی که در زمینه پیوند سلول‌های بنیادی و عوارض مرتبط با آن مشغول هستند اختصاص داشته و امید است گروهی از محققان وهمکاران را گرد هم آورد که در جهت پیشبرد این حوزه فعالیت کرده و زمینه برای همکاری‌های آینده را فراهم آورد. پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top