پيام دبير کل

 

 

به نام خداوند هستی‌بخش


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی  بازساختی رویدادیعلمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود. 

برگزاری این جشنواره ملی و کنگره بین المللی  فرصت مغتنمی برای  مدیران و تصمیم سازان بخش سلامت کشور، اساتید، پژوهشگران حوزه های علوم پزشکی، علوم پایه و فنی و مهندسی، صاحبان صنایع و سرمایه حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، کارآفرینان و تولیدکنندگان و سایر فعالان این حوزه است تا با حضور مؤثر و ارائه ایده های علمی و مبتنی بر فناوری، راه را برای شکل‌گیری دانشگاه‌های نسل سوم هموار سازند و در آستانه چهلمین سال پیروزی  انقلاب شکوهمند اسلامی، برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام اسلامی بیفزایند. 

ما در حالی دستاوردهای علمی ده ‌سال اخیر در حوزه پزشکی بازساختی و فناوری سلولی را در سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به جشن می نشینیم که افق روشنی فراروی حرکت شتابناک علمی کشور شاهدیم و معتقدیم این حرکت رو به جلو، مرزهای دانش را در آینده‌ای نزدیک درمی‌نوردد، بارقه‌های امید را برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج در دل مبتلایان روشن خواهد نمود و ابعاد جدیدی از دستاوردهای علمی را در حوزه پزشکی ایجاد خواهد کرد. امید است با مشارکت فعال و مؤثر همه کسانی‌که دغدغه توسعه علم و فناوری و پیشرفت و تعالی میهن عزیزمان را دارند، در این جشنواره ملی و کنگره بین المللی، بار دیگر شایستگی های علمی پژوهشگران کشورمان را به منصه ظهور برسانیم و پرچم پر افتخار میهن اسلامی را بر قله های پیشرفت علمی و توسعه فناوری به اهتزاز در آوریم. 

بدون تردید، دانش راهبردی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که توسط پژوهشگران و دانشجویان پرتلاش و غیرتمند ایرانی بدست آمده است، مسیری روشن را برای دستیابی به قله های علم و فناوری در سطح بین المللی فراهم آورده است و می تواند جایگاه علمی دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی کشور را به تعالی برساند. ایمان داریم که با درایت و پشتکار همه دلسوزان، تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان این عرصه علمی، در آینده ای نزدیک  شاهد ایجاد تحولی جدی در فضای علمی و تحقیقاتی کشور خواهیم بود و ثمره این تلاشها، ایجاد فضای کار و تلاش برای محققین جوان و پر شور، توسعه استارتاپ‌ها و شرکتهای دانش بنیان نوپا و تحقق ایده‌های سازنده در راستای شکل‌گیری دانشگاه‌های نسل سوم است که دستیابی به این اهداف متعالی در نهایت به تحول سازنده و موثر در حوزه سلامت منجر خواهد شد.

بار دیگر حضور همه عزیزان و همراهان فرهیخته را در سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گرامی می‌دارم و از یگانه هستی‌بخش توفیق روزافزون و بهروزی و موفقیت برای فرهیختگان گرانقدر خواستارم.

 

 

 

دکتر امیر علی حمیدیه   

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلولهای بنیادی

 

 

 

 

 

 پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top